Про нас

Про нас

Історія, що веде до успіху, путь, торована тисячами учнів, досвід, вплетений в новітні технології, традиції, засновані на сімейних цінностях, ведуть до нового щабля, нової сходинки нашої щедрої історії, ведуть до Ужгородського ліцею ім. Т.Г. Шевченка.

Плекаючи минуле та безстрашно дивлячись у майбутнє, яким би складним і тривожним воно не видавалося, ми починаємо будувати нове покоління ліцеїстів прямо зараз – тих, хто вміє міцно стояти на своїй землі, тих, хто готовий за неї боротися, тих, хто сміливо дивитися вперед з незгасним запалом до пізнання, тих, ким варто пишатися, від кого залежатиме наше завтра. З гордістю, з підтримкою, з любовʼю. Як, зрештою, і належить сивомудрому закладу із сучасним імʼям.

Мереживо заплутаних вулиць на межі між минулим та сучасним, тихий Уж, здається, завжди спокійний та мудрий, як і належить довгожителям, весняні пелюстки сакур і найдовша в Європі Липова алея, до верхів’їв дерев повна чужими мріями, ледь гірким присмаком кави та блакитним небом… Певно, десь тут і починається історія Ужгородського ліцею ім. Т. Г. Шевченка.

У недалекому минулому ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Т. Г. Шевченка з поглибленим вивченням англійської мови – перша радянська школа в Ужгороді, заснована на базі колишньої горожанки у вересні 1945 року, після возз’єднання Закарпаття з Україною. Зводилась будівля школи у 1912-13-х роках під керівництвом архітектора Кароя Коха протягом 13 місяців. Тепер це пам’ятник архітектури, який охороняється законом.

У 1946-1947 навчальному році чоловічу СШ №1 закінчили 16 випускників. Протягом останніх 50 років школа випустила понад 6000 вихованців, серед яких є заслужені діячі науки і техніки, культури, лікарі, професори вузів, які плідно працюють у багатьох країнах світу, підтримуючи високе реноме своєї “Alma-mater”.

У 2007 році ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Т. Г. Шевченка реорганізовано у Лінгвістичну гімназію ім. Т. Г. Шевченка, яку очолює відмінник освіти України Любов Попович.

2023 року гімназія стає Ужгородським ліцеєм ім. Т. Г. Шевченка – закладом загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти академічного спрямування, унікальним навчальним закладом ІІ-ІІІ ступенів акредитації з підвищеним рівнем викладання предметів державного компоненту, мовного напрямку.

СПЕЦИФІКА НАВЧАННЯ

У ліцеї в повному обсязі вивчаються всі предмети державного компонента. Варіативна частина навчального плану включає:

• вивчення німецької мови з 1(5)-го класу;
  • профільні спецкурси, зміст яких визначається для кожного класу окремо;
  • вивчення країнознавства англо- та німецькомовних країн.

Крім того, у закладі освіти може бути запроваджено такі профілі навчання:

• природничо-математичний;
  • іноземної філології;
  • суспільно-гуманітарний.

ТІЛЬКИ ТАЛАНТ ВИХОВУЄ ТАЛАНТ

Творчий колектив педагогів складається із 68 вчителів, серед них мають:

• нагрудний знак «Василь Сухомлинський» – 2 педагоги;
  • почесне звання «Заслужений працівник освіти України» – 1 педагог;
  • почесне звання «Заслужений вчитель України» – 1 педагог;
  • нагрудний знак МОН України «Відмінник освіти» – 10 педагогів;
  • звання «Учитель-методист» – 17 педагогів;
  • звання «Старший учитель» – 26 педагогів.

Учні ліцею є неодноразовими переможцями предметних олімпіад різних рівнів, Малої академії наук України, лауреатами творчих конкурсів тощо.

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

• Асоціація міст-побратимів Корвалліс, Орегон (США) – Ужгород (Україна);
  • Сієна Коледж сучасних мов м. Олбані, Нью-Йорк (США);
  • Центр «Школи якості» Колумбія, Меріленд (США);
  • Гете-Інститут Україна, Німецький культурний центр ФРН. Програма «Школи-партнери майбутнього»;
  • Ліцей ім. Т. Г. Шевченка м. Марамореш (Румунія);
  • Середня школа м. Ополе (Польща);
  • Середня школа м. Ніредьгаза (Угорщина);
  • Гімназія П. Горова м. Міхайловце (Словаччина).

ТРАДИЦІЙНІ ЗАХОДИ НАШОГО ЗАКЛАДУ

• Святкування Дня Знань;
  • Березневі Шевченківські дні;
  • Посвята в старшокласники;
  • Проведення предметних тижнів;
  • Відзначення Днів Європи та Європейського дня мов;
  • Зустрічі з відомими випускниками минулих років;
  • Проведення літературних та історичних квестів, літературно-музичних композицій, нетрадиційних уроків («Англійська під сакурами», «Вечори вуличної астрономії» тощо).