Захоплююча лекція від Олександра Коваля на тему “Туризм як рушій економіки України”

23 вересня в Ужгородському ліцеї ім.Т.Г.Шевченка відбулася захоплююча лекція для учнів 6(10)-их класів на тему “Туризм як рушій економіки України”. Лектором виступив Олександр Коваль, викладач факультету туризму УжНУ та керівник “Турінформ Закарпаття”.

Під час лекції учні дізналися про більш базові поняття туризму та почули про 30 різних професій та понад 20 міждисциплінарних зв’язків, які є важливими для розуміння ролі туризму в Україні та світі.

О. Коваль наголосив, що туризм — це глобальна індустрія, що забезпечує 330 мільйонів робочих місць (10% від усіх робочих місць у світі) . Ці цифри вражають і демонструють важливість цієї галузі не тільки для економіки, а й для суспільного розвитку.

Окремо лектор зупинився на ролі туризму в Закарпатті, підкресливши його важливість у розвитку економіки громад та для відновлення ментального здоров’я. На прикладах регіону було показано, що туристичні ресурси мають величезну цінність, а розвиток місцевого туризму — це не лише про економічні вигоди, але й про популяризацію, підтримку душевної рівноваги та гармонії.

Під час жвавого спілкування з учнями О. Коваль на простих прикладах пояснив, що у туризмі продаються емоції, за які люди готові платити гроші. Модель розвитку туризму на прикладі Закарпаття дала ліцеїстам чітке бачення того, як можна будувати кар’єру в цій галузі та розвивати індустрію в рідному краї.

Ця лекція допомогла учням краще зрозуміти важливість туризму не лише як засобу подорожей, а й як потужного рушія економіки та соціального добробуту.