21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови.

Мова віддзеркалює світ навколо нас . Вона зберігає історію, закорковує ментальність, описує теперішнє і формує майбутнє. Вона вербалізує систему цінностей, робить нас частиною лінгвоспільноти. Тому так важливо іі пізнавати і берегти.

Юні мовознавці Ужгородського ліцею ім. Т. Г.Шевченка теж долучилися до святкування. Кожен урок цього дня був присвячений рідній українській мові.

Учні 1(5)-В, Г класів разом зі своїми вчителями Тодер С.В. та Мавроматі Л.Ю. демонстрували власні проєкти на мовні теми. У 2 (6)-В,Г класах проведено мовознавчий квест “У царстві рідної мови”. Ліцеїсти 7(11)-Б та 6 (10)-Б (учитель Воєводіна М.М.) написали диктант “Рідне слово”. У 3(7)- А,Г класах проведено гру-конкурс “Мово українська, мово солов’їна”. Учні 2(6)-Г,Д класів під керівництвом учителів Мавроматі Л.Ю. та Пекар О.В. представили проєкти на тему “Іменник як частина мови”, також створили цікаві відеопрезентації та лепбуки, провели вікторини, дізналися філологічні цікавинки, виготовили тематичні буклети.

Для учнів 1(5)-А, Б класів учителі Тодер Д.Д. та Трохимець Є.Й. підготували цікавий вебквест, а 2(6)-А,Б класи представили проєкти “Слова, які окриляють”. Ліцеїсти 3(7)-А,Б,В,Г класів (учителі Луканинець Р.В. та Цубина Є.В.) створили проєкт “Слова мають силу” та позмагалися в гейміфікованій грі-змаганні “Код нації”.

Для старших класів учителі провели тематичні орфографічні та пунктуаційні практикуми (Товт О.О, Мотрук Л.І., Цубина Є.В.). Закінчився навчальний день цікавим уроком-лекцією (Тодер Д.Д.) “Міфи про українську мову” для учнів 5(9)-их класів.

З Міжнародним днем рідної мови! Формуймо покоління, котре не сумніватиметься, яку мову назвати рідною!