Учні Ужгородського ліцею імені Т. Г. Шевченка відвідали старовинне місто Прагу

Нещодавно учні Ужгородського ліцею імені Т. Г. Шевченка відвідали старовинне місто Прагу, оповите легендами та містичними оповідями. Столиця вразила своєю середньовічною готичною архітектурою, яка створює неповторну таємничу атмосферу. Зануритися в неї нам допомогла екскурсія до Празького граду– окраси міста, що височіє над столицею. Ми мали змогу відвідати всі три дворики президентської резиденції і побачити славнозвісний і величний Собор святого Віта, оздоблення якого вражає свою витонченістю, філігранністю та чіткістю ліній. Чого ж були варті краєвиди, що відкриваються з оглядового майданчика головного замку Чехії. Опісля ми попрямували на довгоочікувану подорож по річці Влтаві на кораблику, яка дала змогу побачити Прагу із зовсім іншого боку. Коли на вулиці звечоріло, місцеві вогники враз зʼявилися на горизонті, невдовзі осяявши обидва береги столиці. Найкращі монументи Праги одразу набули іншого вигляду, стали піднесеними, недосяжними й урочистими. Наступний день приготував не менше сюрпризів. Охочі мали змогу відвідати воркшоп із приготування новорічних прикрас. Не оминули ми й славетного прозаїка-модерніста Франца Кафку, особі якого присвячено безліч меморіалів, музеїв та виставок. Увечері на нас чекала неймовірна екскурсія «Містична Прага», протягом якої ми дізналися про найсокровенніші відомості культурного та суспільного життя головного міста країни із давнини й до сучасності. Наша подорож стала довершеною завдяки приготуванням жителів до Різдва. Кожного вечора на Староміській площі збиралися всі охочі, аби поласувати улюбленими місцевими солодощами, помилуватися святковою ялинкою, відчути дух прийдешнього свята і разом заспівати колядку, кожен свою, кожен рідну.
Хочемо висловити особливу подяку нашому гіду Іванні Карпі, водіям Михайлу Полховському і Владиславу Коштелею (ФОП Панове В.В.). Завдяки їхньому професіоналізму, наполегливості і відданості своїй роботі наша подорож залишила винятково позитивні враження, була насиченою і безтурботною.
Упевнені, що наші передноворічні пригоди закарбуються приємним спогадом у памʼяті! З нетерпінням чекаємо наступної зустрічі!